Medikal Çeviri ve Danışmanlık

Tıp, temelinde insan ve insan sağlığını barından bir bilimdir. Farklı coğrafyalarda ve dolayısıyla farklı dillerde yapılan tıbbi çalışmaların farklı hedef dillere aktarılması, uzmanlar tarafından değerlendirilebilir hale getirilmesi için medikal danışmanlık hizmetleri sunuyoruz. Makale taraması ve özetleme çalışmaları, tıbbi metin çevirileri, medikal makale yazım danışmanlığı bu alanda sunduğumuz hizmetler arasında yer alıyor.

Medikal Çeviri ve Medikal Yayın Danışmanlığı olarak iki ana başlık altında 10 yılı aşkın sektör deneyimine sahip çevirmen ve medikal danışmanlarımız ile birlikte üst düzey bir hizmet anlayışı ile çalışıyoruz.

Medikal Çeviri

Medikal alanda bireysel ve kurumsal tüm çeviri ihtiyacına yanınızdayız.

Medikal Yayın Danışmanlığı

Tıbbi Yazım Desteği

Her sektör için “alanda uzmanlaşma” ifadesi farklı gereklilikleri çağrıştırır. Medikal alanda uzmanlaşma ve farklılaşmak için ise makaleler yayınlamak en önemli etkenlerden biridir. Hazırladığınız tüm tüm makalelerin güncel yazım kılavuzlarına göre kontrolü ve gerekli güncellemelerin yapılması gibi temel ihtiyaçları kapsayan tıbbi yazım desteği sunuyoruz.

Dergi Önerileri

Makaleniz bizim için çok değerli. Bu değerin en uygun alanda yayınlanması için çalışıyoruz. İmpakt faktör ve indekslere göre en uygun dergiyi sizin için belirliyoruz.

Makale Hazırlama

Belirlenen dergi kılavuzuna göre makalenin ve aynı zamanda dergiye göre Cover Letter hazırlanmasını kapsayan “Dergiye göre makale hazırlama danışmanlığı” hizmetimiz ile size zaman kazandırıyoruz.

Tezden Makale Hazırlama

Tez hazırlamak uzun ve yorucu bir süreç. Bir sonraki aşama ise hazırlanan bu tezin, SCI-SCIE indeksli bir dergide yayınlanabilecek makale haline getirilmesini gerektiriyor. Bu alanda uzman danışmanlarımız ile iyi planlanmış bir tezden makale hazırlama hizmeti sunuyoruz.

Revizyon, Revizyonları Yanıtlama ve Hakem Mektupları

Tıbbi bir makalenin nihai hale geçerek yayınlanması için bir revizyon sürecinden geçmesi gerekiyor. Bu noktada iletilen revizyon taleplerinin karşılanması, herhangi bir uyuşmazlıkta hakem mektuplarının hazırlanması gibi tüm takip süreçlerini sizinle birlikte sizin adınıza yönetiyoruz.

İstatistiksel Analiz Desteği

Makale hazırlarken istatistiksel analiz ve bu analizin doğru kullanılması çok önemlidir. Sözlü olarak ifade edilen bir sürecin veriler ile sağlıklı bir şekilde somutlaştırılması, çalışmanın doğruluğunu ve güvenilirliğini arttırır. İhtiyaç duymanız halinde istatistiksel analiz desteği ile çalışmanıza artı değer katmak için hazırız.

Editöryal Sertifika

Makalenizin dergiye gönderilmeden önce hedef dilin kurallarına ve alan gerekliliklerine göre düzenlendiğini gösteren sertifika paylaşıyoruz.